• aa
  • q
  • 88
  • banner stół
  • 12 - Kopia
  • bannn
  • banner
  • 20201111_143527

Suszarka bębnowa czy warto ją mieć? Każdego dnia zastanawiam się, dlaczego nie kupiłam jej wcześniej...

Od dawna marzyłam o zakupie suszarki.  Do tej pory korzystałam z suszarek stojących , a nawet dwóch +  „ ośmiorniczek”  tradycyjnych na skarpetki.  Przy pięcioosobowej rodzinie nie musze chyba pisać jak często i jak dużo pierze się ubrań. Nie zawsze jednak dało się uprać i zmieścić wszystko na suszarkach jednego dnia.  W okresie jesienno-zimowym dodatkowym problemem jest okres suszenia, więc część prania zalegała w koszach na bieliznę.  A ta, którą udało się wyprać zdobiła nasze wnętrza susząc się na stojących suszarkach po rozstawionych w domu.  Kilka razy podchodziłam do kupna suszarki.  Opinie koleżanek mających stare modele: że niszczy ubrania, że pogniecione, że dużo prądu bierze itd., systematycznie mnie zniechęcały. Aż do momentu kiedy zepsuła się moja stara pralka. I tu nastąpił efekt „ kuli śnieżnej”. Skoro zepsuła się pralka, trzeba kupić nową. Przy zakupie nowych rzeczy w domu zawsze załącza mi się zielona lampka –„REMONT”. Może w tym przypadku remont to duże słowo, ale postanowiłam zorganizować mały kącik pralniczy.

PSX_20191122_101218

A skoro nowe miejsce na nową pralkę i ona sama nowa, to nie pozostaje nic innego jak zakup „siostry” dla mojego nowego sprzętu, czyli suszarki. Na rynku obecnie jest cały wachlarz sprzętu do wyboru. Ja miałam tylko dwa wymagania: chciałam aby sprzęty były tej samej firmy i kolekcji, aby pomimo, że to tylko pralnia, było łanie. Drugi warunek, aby ładowność była nie mniejsza niż 8kg. Natrafiłam na bardzo kompetentnego sprzedawcę, który wyjaśnił system działania suszarek różnych firm, zwrócił uwagę na szczegóły i wyjaśnił, dlaczego według opinii suszarki niszczą ubrania lub suszą z zagnieceniami.  Po długiej konwersacji stworzyłam swój wymarzony, idealny zestaw. Do dziś zastanawiam się, czemu tak późno podjęłam tą decyzję.

009

Nie miałam problemu z umieszczeniem obu sprzętów obok siebie, gdyż miałam na to miejsce. W przypadku małych pomieszczeń, suszarkę można ustawić na pralce. Należy dokupić łącznik, który posiada dodatkowo praktyczna szufladkę.  W moim przypadku suszarka ma możliwość podłączenia do odpływu, bądź  można skorzystać z pojemnika na wodę, znajduje się on w tym miejscu, gdzie pojemnik na proszek w pralce. To w nim zbiera się woda z szuszonych ubrań. Ciekawostkę, którą sprzedał mi sprzedawca, przekaże i wam. Woda, która gromadzi się w pojemniku  jest destylowana, można używać ją do żelazek, to dodatkowy plus.

PSX_20191122_102146
PSX_20191122_102250
 
Warto zwrócić uwagę, na czyszczenie suszarki po każdym użyciu.  Na dole bębna umieszczony jest filtr, który należy oczyścić po każdym suszeniu. Byłam zaskoczona widząc ile kłaczków znajduję się po wysuszeniu prania.
PSX_20191122_102059
 

Poza umieszczeniem suszarki z pralką i ich walorów wizualnych, przejdę do konkretów, dlaczego warto zakupić suszarkę. Oczywiście moje spostrzeżenia są oparte na własnych. Z opinii koleżanek posiadających sprzęt innych firm, mogę śmiało stwierdzić, że mój jest ideałem. Posiada funkcję suszenia na czas- ustawiając odpowiedni program, skracam czas suszenia, z natury jestem cholerykiem, więc często z niego korzystam.

1
 
Poza tym suszarka posiada inne przydatne programy.
2

- program ochrona przed zagnieceniami - kiedy wyciągam pranie, jeszcze cieplutkie z suszarki, większość ubrań nie wymaga prasowania. Bluzki bawełniane, ręczniki, bielizna. Wszystko składam i do szafy. Oszczędność czasu jest dodatkowym atutem

- delikatne tkaniny -  w tym przypadku krążą plotki, iż suszarki niszczą ubrania. Przez pierwsze dni moja suszarka chodziła na okrągło, próbowałam i testowałam wszystko co możliwe, aby dokonać rzetelnej opinii. W moim modelu są programy do jedwabiu czy wełny, koronkowe pościele i delikatne szale. Nie zniszczyłam ani jednej rzeczy. Mam wrażenie, że po suszeniu suszarką, delikatne sweterki wyglądają znacznie lepiej i kolory są wyraziste.

- miękkie ręcznik i-  pranie i ręczniki są cudownie miękkie i puszyste, to najbardziej charakterystyczna cecha, która zwróciła moją uwagę po pierwszym użyciu suszarki

- funkcja odświeżania prania - w ciągu pierwszych dni, to był mój ulubiony program,  delikatne apaszki, żakiety, czy też wkłady( puchowe)  z jaśków, po 35 minutach pachną świeżością

- pojemność - model, który posiadam mieści 8kg ubrań, dla mnie to ważne aby całe pranie z pralki, można było jednorazowo wysuszyć w suszarce

- podświetlane wnętrze - nawiązując do efektów wizualizacji, świetny bajer, nie muszę chyba mówić, że dzieci pokochały ten sprzęt

 
PSX_20191122_102642

Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z zakupu. Zalety, które tu opisałam, pewnie nie każdego przekonają. Jednak, gdyby była możliwość przetestowania suszarki, nikt na pewno nie oddałby tego sprzętu. Lubię urządzenia, które ułatwiają życie i oszczędzają czas. A do nich mogę zaliczyć suszarkę. W Internecie jest dużo pozytywnych opinii, pod którymi i ja się podpisuję. Poza tym warto zastanowić się nad możliwością wygospodarowania nawet niewielkiej przestrzeni na kącik do prania. Może nie zbyt wdzięczne miejsce, ale nie koniecznie musi byc pozbawione uroku. Teraz pranie to czysta przyjemność.

 

 

Pin It

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Chcialabym mieć takie zdanie. Nie wiem, może to zależy od modelu suszarki, moja niestety skraca ubrania. I to różnych firm, właśnie tych renomowanych najbardziej mi żal.

Nie ma tutaj jeszcze żadnych komentarzy

Zostaw komentarz

  1. Komentujesz jako Gość.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location

Back to top